Forum Barka korzysta z plików cookies aby działać poprawnie.
Korzystając z zasobów strony, wyrażasz zgodę na to aby pliki cookie były przechowywane lokalnie. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem: wszystkoociasteczkach.pl

Scenariusz na bierzmowanie

Pytania dotyczące wykonywania posługi

Scenariusz na bierzmowanie

Postprzez Fazikus » 26-03-2009, 08:05

Poszukuje scenariusza na bierzmowanie. Chodzi mi o te wszystkie śmieszne wierszyki itd.
Fazikus
starszy marynarz

Miejscowość: Nowa Ruda

Postprzez szumi » 26-03-2009, 08:13

Fazikus napisał(a):Chodzi mi o te wszystkie śmieszne wierszyki itd.

Chyba nie ma nic takiego, bo te wszystkie śmieszne wierszyki każdy sobie wymyśla sam...

A poważnie: nie ma w trakcie liturgii śmiesznych wierszyków.
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)
Awatar użytkownika
szumi
starszy bosmanmat

Miejscowość: Wschowa / Szczecin

Postprzez tomas » 26-03-2009, 08:27

Fazikus napisał(a):Chodzi mi o te wszystkie śmieszne wierszyki itd.
Boże!!
Idą do bierzmowania i im śmieszne wierszyki potrzebne!!
Zal.pl
" Z rozrzewnieniem i uzasadnionym sentymentem wspominam te "dziadowskie" msze, zwłaszcza te żałobne, z czarnym ornatem, odprawiane bardzo wcześnie rano (6-7am) a trwające 20 min.(...) Dziękuję ci Panie Boże za te "dziadowskie" chwile. Nie ma już tego dzisiaj. Dzisiaj (10am): "W dzisiejszym spotkaniu liturgicznym polecamy Bożej pamięci dusze nastepujących zmarłych; ks. Witold będzie modłił sie w intencj... ks. Andrzej w intencji... a teraz przeprośmy..." (FK)
tomas
starszy bosmanmat

Miejscowość:

Postprzez Fazikus » 26-03-2009, 09:13

to była ironia
"Kościół nie jest Kościołem dnia wczorajszego, który musiałby w nieustannej zmianie ciągle szukać czegoś nowego i to nowe oferować - Kościół posiada skarby, które nigdy się nie starzeją. Dlatego ceni sobie Tradycję. Ludzie, zachowujący się jak owady - 'jednodniówki' często nie umieją uszanować tego, co stare - Kościół może poczekać. Nadejdą inne pokolenia, które podziękują mu za jego konserwatyzm".                ​          (Odo Casel OSB) 
Fazikus
starszy marynarz

Postprzez tomas » 26-03-2009, 12:47

To czego poszukujesz? "Pragniemy, aby Duch Święty...", czy czytań - te są z dnia...
" Z rozrzewnieniem i uzasadnionym sentymentem wspominam te "dziadowskie" msze, zwłaszcza te żałobne, z czarnym ornatem, odprawiane bardzo wcześnie rano (6-7am) a trwające 20 min.(...) Dziękuję ci Panie Boże za te "dziadowskie" chwile. Nie ma już tego dzisiaj. Dzisiaj (10am): "W dzisiejszym spotkaniu liturgicznym polecamy Bożej pamięci dusze nastepujących zmarłych; ks. Witold będzie modłił sie w intencj... ks. Andrzej w intencji... a teraz przeprośmy..." (FK)
tomas
starszy bosmanmat

Miejscowość:

Postprzez szumi » 26-03-2009, 14:43

tomekrokita napisał(a):czy czytań - te są z dnia...

Czytania mszalne?
Raczej z Mszy obrzędowych - z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Nie na darmo lekcjonarz ma siedem tomów ;)\
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)
Awatar użytkownika
szumi
starszy bosmanmat

Miejscowość: Wschowa / Szczecin

Postprzez Fazikus » 26-03-2009, 20:47

poszukuje tych wszystkich powitań podziękowań itp. czytania mam
"Kościół nie jest Kościołem dnia wczorajszego, który musiałby w nieustannej zmianie ciągle szukać czegoś nowego i to nowe oferować - Kościół posiada skarby, które nigdy się nie starzeją. Dlatego ceni sobie Tradycję. Ludzie, zachowujący się jak owady - 'jednodniówki' często nie umieją uszanować tego, co stare - Kościół może poczekać. Nadejdą inne pokolenia, które podziękują mu za jego konserwatyzm".                ​          (Odo Casel OSB) 
Fazikus
starszy marynarz

Postprzez tomas » 27-03-2009, 06:35

Taki problem ułożyć samemu? Wyznaczysz kogoś bystrego, to na spontana powie podziękowania biskupowi, czy komu tam potrzeba.
A ułożenie takich podziękowań przez 2-3 osoby to kilka/kilkanaście minut roboty...
Ze śmiesznymi wierszykami mógłbyś mieć więcej roboty... <żal>
a co do czytań - faktycznie, u mnie tylko bierzmowanie jest 8 IX, czyli podczas uroczystości odpustowych i dlatego są (chyba, nie jestem pewien) ze święta...
tomas
starszy bosmanmat

Miejscowość:

Postprzez tomuuu » 28-03-2009, 10:25

A ja proponuję napisać i powiedzieć biskupowi - czy to ramach powitania, czy też potem w ramach podziękowania - po prostu coś od siebie, coś autentycznego i w normalnych słowach wyrażającego albo pragnienia albo podziękowania.

Im mniej pompatyczno-górnolotne - tym lepiej :)
Mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy (św. Jan Kasjan)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - http://niedowiarstwomoje.blogspot.com
Awatar użytkownika
tomuuu
starszy bosmanmat

Miejscowość: Trójmiasto

Postprzez Fazikus » 28-03-2009, 11:31

Jestem za tym ale poruszono mnie bym znalazł tego typu scenariusz więc szukam.
Fazikus
starszy marynarz

Postprzez wiridiana » 29-03-2009, 10:50

U mnie było takie. Sama pisałam.

Ekscelencjo Księże Biskupie!
W imieniu młodzieży naszej parafii pragnę bardzo serdecznie podziękować za przybycie i udzielenie nam sakramentu bierzmowania. Jest to nasza obietnica wobec Boga życia według wiary, zachowywania na codzień przykazań Dekalogu, poszerzania i pogłębiania naszej wiedzy religijnej. Pragniemy, aby sakrament dojrzałości chrześciajńskiej był świadomym przypieczętowaniem naszej wiary, a także przynależności zarówno do Kościoła powszechnego jak i parafii. Dlatego jesteśmy wdzięczni, iż ksiądz Biskup towarzyszył nam w tak ważnej chwili dla naszego dojrzałego, chrześcijańskiego życia. Dziękujemy za dar Eucharystii sprawowanej w naszej intencji i za dar Słowa Bożego, który przypomniał nam czym tak na prawdę jest ten sakrament, że teraz nasza odpowiedzialność za Kościół powinna być jeszcze większa.
Szczęść Boże!
Lans Blans
Awatar użytkownika
wiridiana
starszy bosmanmat

Miejscowość: Częstochowa/Warszawa

Wróć do Praktyka liturgiczna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości